Viyana Üniversitesi Avusturya

Orta Avrupa'nın En Büyük Üniversitesi

71.000 öğrencisi ile Orta Avrupa'nın en büyük üniversitesi olan Viyana Üniversitesi; Avusturya'da yer alan bir devlet üniversitesidir. 1365 yılında Avusturya Dükü IV. Rudolf tarafından kurulan üniversite, aynı zamanda bulunduğu bölgenin en köklü kurumları arasında yer almaktadır. 8.000 çalışanı ile hizmet vermekte olan Viyana Üniversitesi'nde 6.000 adet bilim insanı bulunmaktadır. Yurt dışında kaliteli bir eğitim almak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan bu saygın kurum, şimdiye kadar 20 adet Nobel Ödülü sahibi kişiye ev sahipliği yapmıştır.

Üniversite ilk olarak eğitim hayatına Cizvit Kilisesi yakınında bulunan Birinci Bölge'den başladı. Ring Caddesi'nde bulunan tarihi ana bina, üniversitenin merkez kampüsünü oluşturmaktadır. Viyana Üniversitesi'nde tek bir kampüs yoktur.  Okulun Üniversite Kütüphanesi ise, Viyana'daki çeşitli kampüslerde yer alan 50 bölüm kütüphanesi ve  Ana Kütüphane'den oluşmaktadır. Kütüphanenin birincil sorumluluğu üniversite üyelerine verilmiştir ancak üniversite, kütüphanenin halk ile buluşmasına da imkan tanımaktadır.

Üniversitede 55 lisans programı, 110 yüksek lisans programı, 3 diploma programı ve 13 doktora programı bulunmaktadır. Öğrenciler kendilerine uygun programı belirleyerek, burada hem kaliteli hem de keyifli bir yurt dışı eğitimi alabilirler. Yaklaşık 6.900 akademisyen, üniversitenin araştırma ve öğretim faaliyetlerini üstlenmektedir. Bunlardan yaklaşık 1.000'i aktif olarak başka kurum ve kuruluşlar tarafından finanse edilen projelerde yer almaktadır. Üniversitedeki ana araştırma alanları geniş bir konuyu kapsamaktadır: Katolik ve Protestan Teoloji, Hukuk, İktisadi Bilimler ve Bilgisayar Bilimi, Filolojik-Kültürel Çalışmalar ve Tarihsel-Kültürel Çalışmalar, Sosyal Bilimler ve Psikoloji, Yaşam Bilimleri ve Doğa Bilimleri, Matematik , Spor Bilimleri ve Öğretmen Eğitimi bunlardan sadece bir kaçıdır.

Viyana Üniversitesi'nde ders veren ve Nobel Ödülü sahibi olan kişiler arasında Robert Bárány, Julius Wagner-Jauregg, Hans Fischer, Karl Landsteiner, Erwin Schrödinger, Victor Fra

Bölümler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri