Gdansk Tıp Üniversitesi Polonya

Kuzey Polonya’nın en büyük Tıp okuludur.

Güzel plajları ve köklü tarihiyle Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Gdansk’ta yer alan Gdansk Tıp Üniversitesi, Kuzey Polonya’nın en büyük tıp üniversitesidir. Perspektywy Eğitim Vakfı’nın 2018 sıralamasına göre ülkenin birinci tıp üniversitesi olup Polonya’nın en iyi devlet okulları arasında yedinci sıradadır. GTÜ’de 4 fakültede 6.000’den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine eğitim verilir: Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Üniversiteler Arası Biyoteknoloji Fakültesi. GTÜ’de Premedikal, Tıp Doktoru, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ve doktora programları sunulmakta olup hepsi İngilizce müfredatlıdır.

Uluslararası öğrenciler, GTÜ öğrencilerinin %17’sinden fazlasını oluşturur ve Gdansk’taki tüm uluslararası öğrencilerin yarısına karşılık gelir. Öğrencilerin çoğu İsveç, Norveç, Hindistan, Suudi Arabistan, Kanada, ABD, İngiltere, Almanya, İspanya ve Irak’tan gelmektedir.

Öğrenci yurtları kampüste bulunmakta olup dersliklere çok yakındır. Kampüste 1000 öğrenci kapasiteli yurtlar, “Medyk” adlı öğrenci kulübü, market ve fotokopi dükkânı bulunur. Aynı zamanda öğrencilerin bütçesine uygun hizmet veren bir öğrenci kantini bulunur. Tüm yurtlarda İnternet bağlantısı mevcuttur.

Bölümler

Beslenme Ve Diyetetik
Tıp
Eczacılık
Hemşirelik

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri