Berlin Humboldt Üniversitesi Almanya

BHÜ, en iyi 10 Alman üniversitesi arasında gösterilmektedir.

Berlin Humboldt Üniversitesi

1810 yılında kurulan Berlin Humboldt Üniversitesi, Almanya’nın en köklü üniversitelerinden biridir. 2010 yılında 200. yılını kutlamış, düzenlenen törenlerde Humboldt’un kurucu ilkeleri, bilim, araştırma ve eğitim anlayışı Berlin’de bir kez daha vurgulanmıştır.

Berlin Humboldt Üniversitesi, tarihi boyunca pek çok ciddi değişikliğe uğramıştır. Bunların en sonuncusu, 1989’da Doğu Almanya’da yaşanan Barışçıl Devrim sürecinde yaşanmıştır. Bu değişimin sonucunda hem Doğu hem de Batı Almanya’dan ve yurtdışından pek çok profesör Humboldt Üniversitesi’nde görev yapmaya başlamıştır.

Berlin Humboldt Üniversitesi, Haziran 2012’de 11 diğer Alman üniversitesiyle birlikte Mükemmeliyet Ödülü’ne layık görülmüştür. Alman Federal Hükümeti tarafından verilen bu ödül, özellikle “Sorgulayan Zihinleri Yetiştirmek: Bireysellik, Açıklık, Rehberlik” adlı gelecek konsepti için verilmiştir. BHÜ, en iyi 10 Alman üniversitesi arasında gösterilmektedir.

BHÜ’deki araştırmacılar toplumun ihtiyaç duyduğu konuların yanı sıra gelecekte ortaya çıkabilecek güçlükler hakkında da araştırmalar yapmakta, bunları halkla paylaşmaktadır. BHÜ, tüm enerjisini mükemmel bir araştırma ve eğitim merkezi olma yolunda sarf etmektedir. Amacı, genç yetenekleri yetiştirirken üniversite haricindeki toplumu ve ekonomiyi pozitif yönde etkilemektir. 

Berlin Humboldt Üniversitesi'nde 2018 itibariyle yaklaşık 33.000 öğrenci eğitim görmekte olup bunların 5.000 civarı yabancı ülkelerden gelmektedir. Eğitim, 9 fakülte bünyesinde verilmektedir. Bu fakültelerde toplamda 424 profesör, 2012 öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi faaliyet göstermektedir.

Bölümler

Amerikan Dili Ve Edebiyatı
Bilgisayar Mühendisliği
Arkeoloji
Biyofizik
Biyoloji
Coğrafya
Ekonomi
Felsefe
Fizik
İşletme
Kimya
Matematik
Macar Dili Ve Edebiyatı
Psikoloji
Slav Dilleri Ve Edebiyatı
Sosyal Bilimler
Spor Bilimleri

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri